Kazimierz Pabiasz pochodzi z miasta Kędzierzyn-Koźle, urodził się w dzielnicy Koźle Port. Swoją pierwszą, własną, już wtedy mocno osadzoną w stylistyce blues rockowej grupę o nazwie BLUES JAK COBRA, założył w 1974 roku.  W 2013 roku w Józefowie reaktywował jeden z najbardziej uznanych w kraju oraz za granicą zespół Breakout. W latach 2014-2017 formacja zmieniła nazwę na Old Breakout, a od 2018 roku Kazimierz Pabiasz gra w zespole theBreakout. Przez wiele lat współpracował z muzykami , którzy kładli podwaliny pod polską muzykę blues rockową. m.in.: Krzysztof Dłutowski, Józef Hajdasz, Zbigniew Wypych, Winicjusz Chróst i Wojciech Morawski, Marek Raduli z Kędzierzyna-Koźla, Cezary Czternastek - z zespołu Easy Rider, Kasa Chorych, Michał Bereźnicki - z zespołu Złe Psy, Leszek "Duce" Jakubowski - były muzyk z zespołu Piersi, Przemek Niemiec - z zespołu Bank, Leszek Cichoński  - z zespołu Tadeusza Nalepy, Irek "Pióro" Nowacki - z zespołu Recydywa Blues Band, Włodek "Lola" Krakus - z zespołu Tadeusza Nalepy, Winicjusz Chróst - z zespołu Breakout, Tadeusz Trzciński - z zespołu Breakout, Józef Hajdasz - z zespołu Breakout, Zbigniew Wypych - z zespołu Breakout, Marek Surzyn - z zespołu Breakout, Krzysztof Dłutowski - z zespołu Breakout, Wojciech Morawski - z zespołu Breakout, Jacek Krzaklewski - z zespołu Perfect, Marek Kapłon - z zespołu TSA, Dariusz "Wodzu" Henczel - z zespołu Oddział Zamknięty, Darek Czarny - były muzyk Starego Dobrego Małżeństwa, Piotr Ożerski - z zespołu Oddział Zamknięty, Jacek Korzeniowski - z zespołu Oddział Zamknięty. Maciej Kubicki - z zespołu Breakout, Tomasz Kwiatkowski z zespołu Cree, Janusz Niekrasz z zespołu TSA.  Kazimierz Pabiasz był nagradzany za własne kompozycje oraz za aranżacje muzyki bluesowych coverów na wielu konkursach i festiwalach muzyki blues rockowej. Artysta nagrał płyty: "Blues jak Cobra" - tekst, gitara, vocal, "Za głosem bluesa idź" - gitara, vocal oraz płytę "Tryptyk Opolski" - tekst, gitara,vocal, "Pociąg złoty" - tekst, gitara, vocal. Muzyk często zapraszany jest do rozgłośni radiowych i programów telewizyjnych.

Znakomity gitarzysta, muzyk sesyjny. Współpracował z wieloma artystami, takimi jak: Marek Surzyn - Breakout, Tadeusz Trzciński - Breakout, Krzysztof Dłutowski - Blackout, Breakout, Winicjusz Chróst - Breakout, Zbigniew Wypych - Breakout, Józef Hajdasz - Breakout, Wojciech Morawski - Breakout, Dariusz Kozakiewicz - Breakout.

Jarek Bączkowski- basista  rozpoczynał w latach 80tych od art.-rockowej grupy Gnom, uczestnik pokaźnej liczby projektów muzycznych.Współpracował w studiu i na scenie z Lidią Stanisławską,  Andrzejem Krzywym , Robertem Chojnackim, Dariuszem Kozakiewiczem, Bogdanem „Bohunem”Lewandowskim, Sławomirem Piwowarem, Teatrem Fundacji Minoratio, Roberto Zucaro i Natalia Sikorą.

Oraz zespołami Joy Band, Trapiści ,Super Blues Band, Alice, The Case, Gethsemane, Crossroads, Parkway, Hetman ,Lester Kidson Band, Johanes, OldBreakout, Szwagierkolaska, DrQueen

Wszystko zaczęło się w latach osiemdziesiątych..stukanie na krzesłach w domu, podczas sobotnich audycji Piotra Kaczkowskiego "MINI MAX" w radiowej trójce..i w trakcie słuchania listy przebojów Marka Niedźwieckiego.. Potem szczecińskie zespoły.. najpierw SKAMOT - rockowe granie, zafascynowanie grupą Rush, Pink Floyd..następnie trafiłem do grupy KRYTERIUM, czyli reggae, totalnie inne myślenie w graniu na bębnach..następnie Grupa FREE BLUES BAND czyli znowu coś innego - blues.. z tą grupą grałem kilkanaście lat (z przerwami). Po kilku latach zaczęła się też współpraca z Tadeuszem Nalepą. Pierwsze wspólne koncerty - Free Blues Band jako zespół towarzyszący T. Nalepie - zagraliśmy w roku 1995 w Szczecinie na Juwenaliach. W tym składzie zagraliśmy kilkadziesiąt razy, aż do ostatniego koncertu który odbył się w Trzyńcu w Czechach w 2006 roku…tuż przed śmiercią Tadeusza Nalepy.
Cały czas poszukując nowych klimatów muzycznych na początku 2004 roku trafiłem do zespołu iNNi.. zmieniłem też barwy blues'owe, rozpoczynając współpracę z grupą AFTER BLUES..w międzyczasie zaczęło się granie z Wojtkiem Rapą -szczecińskim gitarzystą i wokalistą z Czerwono-Czarnych.